Size bir telefon kadar yakınız
0 212 618 07 01
Dil Seçin
tr

Elektrik Panosu Yangın Söndürme Sistemi

Elektrik Panosu Yangın Söndürme Sistemi

Elektrik panosu yangın söndürme sistemi, Çalısma prensibi, azot ile 12bar basinç altinda olan polimerden üretilmis olan boru detektörün karsisinda yaklasik 100 Cºde delinmesi sonucunda azot gazinin açiga çikmasi ve ayni anda silindir üzerindeki vanayı açmasi ile baslamaktadir. Ayrica yangın alarm sistemine ihtiyaç duyulmaz. Direkt sistemlerde, nozul ve boru sistemine ihtiyaç duyulmamaktadir. Tek bir sistemle 8.5 m³ hacme kadar olan bölümler korunmaktadir.Tüm hacme yayilir ve yaklasik 3-5 saniye içinde yangını söndürür. Düsük maliyetlidir.Tüm odayı söndürmek yerine sadece yangin kaynagi olabilecek kabinin söndürülmesi nedeni ile ucuz bir çözümdür. Yangının dogruca kaynaginda söndürülmesi nedeni ile çok verimlidir. Montaji çok kisa süre içinde ve kolayca yapilir. Boru detektör sonuna takilan parça sayesinde sistem izlenebilir. Manometrik olarak silindir içindeki basinç, vana üzerinden veya boru detektör içindeki azot basinci detektör sonuna takilan manometreden izlenebilir.

Pano içi yangın söndürme malzemesi olarak asagidakilerden biri kullanilabilir
FE 227- HFC 227 ea – FM200
FE 25 – HFC 125
CO2
Inert gazlar
Köpük
Kuru Kimyevi Toz
Polimerden üretilmis boru detektörün isi karsisinda delinmesi ile açiga çikan azot ayni zamanda silindir üzerinde bulunan vananin açilmasini da saglamaktadir. Vananin açilmasi ile beraber, söndürme ajani silindiri terkeder ve boru detektörün delinen noktasindan  çikar ve detektörün delinmesine neden olan yangin kaynagina dogru püskürür. Tüm hacme yayilir ve yaklasik 3-5 saniye içinde yangini söndürür.Düsük maliyetlidir Tüm odayi söndürmek yerine sadece yangın kaynagi olabilecek kabinin söndürülmesi nedeni ile ucuz bir çözümdür. Yangının, dogruca kaynaginda söndürülmesi nedeni ile çok verimlidir. Montaji çok kisa süre içinde ve kolayca yapilir.
Boru detektör sonuna takilan parça sayesinde sistem izlenebilir. Manometrik olarak silindir içindeki basinç, vana üzerinden veya boru detektör içindeki azot basinci  detektör sonuna takilan manometreden izlenebilir.

Elektrik Panosu Yangın Söndürme Sistemi

Open chat
Powered by