Size bir telefon kadar yakınız
0 212 618 07 01
Dil Seçin
trtr

İtfaiye Raporu

İtfaiye Raporu

İtfaiye raporu, projelerinizi daha fikir aşamasında iken inceliyoruz. Yangın güvenliği kapsamında yapılması gerekenleri rapor ediyoruz. Binanız için gerekli yangın merdiveni, dolabı, kapısı, sprinkler sistemi, hindarant hattı, mekanik duman tahliyesi, yön levhaları, acil aydınlatmaların nereye kaç tane hangi mesafede ne kadar konulması gerektiği konularında yapılması gerekenleri çözüm ortağınız olarak hayata geçiriyoruz. Sizden aldığımız vekalet ile yasal sürecinizi takip ediyoruz. Sürecin nihai noktası olan İtfaiye Raporunu tarafınıza sunuyoruz. Sunduğumuz hizmetin bedelini raporu tarafınıza teslim ettikden sonra talep ediyoruz.

Deneyimli ve güvenilir kadrosu ile, avan proje aşamasından yapı ruhsatı alımına, uygulama projesinden iskan belgesi ve çalışma ruhsatı alımına kadarki tüm süreçte birçok farklı sektörde danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Firmamız Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik, uluslararası yangın yönetmelikleri, norm ve kodlarına hakim, bu konuda aynı zamanda saha ve kamu tecrübesi olan ekibimiz ile müşterimizin tüm ihtiyaç ve beklentilerine en doğru ve hızlı hizmeti sunmayı ilke edinmiştir.

Kişiye Özel / Dinamik Çözüm Anlayışı

İskan ve çalışma ruhsatı yetkisinin farklı kurumlarda olması uygulamalarda çelişkili durumları ortaya çıkarmakta bu durum da beraberinde vakit ve nakit kaybına sebep olmaktadır. Amacımız, uzun yıllarda edinilen saha, kamu ve mevzuat alanındaki bilgi birikimi ve deneyimimizi ulusal ve uluslararası nitelikteki müşterilerimize aktararak, kendilerine en doğru ve hızlı şekilde çözümler sunmaktır.

Bu amaç doğrultusunda; Öncelikle yangın güvenlik stratejilerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirliyor, en doğru çözüme ulaşmak için denetim yapan resmi kurum işleyiş, prosedür ve sürecini bilen uzman ekibimiz ile bilgi eksikliğine dayalı yanlış ve/ veya gereksiz uygulamaların önüne geçerek iş planlamanızı yapıyor, dilerseniz de gerekli yasal işlemleri sizin adınıza takip ederek sizlere zaman kazandırıyoruz.

Tüm danışmanlık hizmetlerimizde yönetmelik ve standartlarda dayanakları olan madde ve hesapların bulunduğu detaylı şekilde hazırlanmış raporları sizin ve resmi makamların ilgisine sunuyoruz. Uzun yıllar boyunca farklı sektörlerde çalışmalar sonucunda, edinilen deneyim ve birikimlerimizle, uygulanabilir ve rasyonel yangın güvenlik stratejileri geliştiriyor ve uyguluyoruz.

Mevzuat ve resmi kurum uygulamalarındaki son değişiklikleri takip ederek yeni oluşan veya oluşabilecek ihtiyaçlarınıza ve problemlerinize güncel çözümler üretiyoruz. Önce müşteri memnuniyeti ilkesinden hareketle, projeden çalışma ruhsatına tüm aşamalarda sizlerle diyalog halinde, aynı güvenlik seviyesinde, ihtiyaçlarınıza uygun ekonomik, hızlı alternatif çözümler üreterek sizlerin onayına sunuyoruz.

Hizmetin Tanımı

* Mimari – yapısal yangın önlemlerinin,
* Mekanik yangın önlemlerinin,
* Elektrik yangın önlemlerinin,

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik’e uygunluğunun sağlanması konusunda danışmanlık.

Proje üzerinde etüt çalışması.
Yerinde keşif,ölçüm, inceleme değerlendirme .
Kiralanacak / Alınacak yerler için yangın güvenliğine dair yaklaşık maliyet hesabı.
Alternatif çözümleri belirleme ve sunma.
Kararlaştırılan çözümü uygulama için yerinde tarif.
Malzeme seçimi.
Yerinde denetimler.
Raporlama işlemleri.
Resmi işlemlerin (itfaiye raporu) takibi ve sonuçlandırılması.

 İtfaiye Raporu