Size bir telefon kadar yakınız
0 212 618 07 01
Dil Seçin
trtr

Water Mist Söndürme Sistemleri

Water Mist Söndürme Sistemleri

Water mist söndürme sistemleri, Su sisi odaların ve eşyaların korunması için uygulanabilir. Su sisi söndürme teknolojisi suyun fiziksel özelliklerinin son derece etkili kullanılmasın önemli bir rol oynar.su sisi uygulamalarında 85-100 bar basınçlandırılan su, özel nozullar ile pulverize edilerek yüksek hızla boşaltılır.kimyasal boya depoları, patlayıcı ve parlayıcı kozmetik depoları,Türbin jeneratörlerinde, acil durum jeneratörlerinde, yakıt pompalarında yakıt tanklarında, yağ tanklarında,motor test odalarında.elektrostatik kaplama, daldırma, temizleme proseslerinde yer aldığı tüm endüstriyel alanlarda. Hidrolik pompa odalarında.Tünel yangınlarında.

Water Mist Söndürme Sistemleri avantajları

*söndürü maliyeri düşüktür ve test edilebilir.

*insan bulunan ortamlarda güvenle kullanılabilir.

*Elektrik iletkenliği yoktur.

* Yanıcı sıvılarda etkin söndürme özelliğine shiptir.

*açık alandlarda ve lokal alanlada uygulanabilir.

*radyant ısı transferinii absorbe ederek yangının diğer mahallere etkisini engeller.

* Yangın sırasında oluşan zehirli gazla suda çözünerek zararsız hale gelir.

* Derin yangınlar üzerinde etkilidir. * yeniden dolumu kolaydır.

*hacim ve lokal korumaya uygundur.

*alevle teması sonucu zararlı maddeler oluşturmaz.

*sprinkler sisteminde 1 LT su ile 2 m2 ‘lik bir koruma yüzeyi oluşturabilir oysa su sisi uygulamasında 1 LT su ile 200 m2 ‘lik bir koruma yüzeyi oluşturabilir.

*su sisi uygulamalarında 85-200 bar basınçlandıran su özel nozullar ile pulverize edilerek yüksek hızda boşaltılır. * su buharı suyun sıvı fazından 1800 kat daha fazla hacim kaplar. ortamdaki oksijen miktarı %12-15 ‘e düşürülür.

*su sisi sistemlerinde atomizasyon nedeniyle artan su yüzeyinin buharlaşırken soğurduğu entalpi ,klasik sprinkler sistemlerine göre 3 ile 5 kat daha fazladır.

* su sisi sisteminin entalpisi :2257 kj/ kg(540 cal(gr) standart sprinkler sistemi entalpisi 570 kj/kg (136cal gr) *alevlerden çıkan ısının %40 ‘ı soğutulduğundan sönme gerçekleşir (hidrokarbonlar) .yarattığı sogutma etkisiyle çevredeki metaryallerin tutuşmasını engeller. * sis bulutu ısı radyasyonunun büyük bir miktarını ettiğinden yakın çevredeki objolerin alev almasını önlemiş olur.

Bizce yangın güvenliği Doğaya zarar vermeden de mümkündür.

Water Mist Söndürme Sistemleri